By Hann | lifestylová fotografka

Podmínky focení

Před objednáním focení si prosím pozorně pročtěte následující podmínky naší spolupráce.
Závazným objednáním termínu souhlasíte s těmito podmínkami.

Podmínky jsou tu i pro vás – přesně víte, co od focení můžete čekat, jak a kdy dostanete své fotografie a k čemu se jako vaše fotografka zavazuji.

1. V jaké formě, kdy a jak obdržím fotografie? Jak budou fotky vypadat?

1.1. Výsledné fotografie, není-li výslovně domluveno jinak, obdržíte v digitální formě ve dvou provedeních.

1.2. Pro web a sociální sítě poskytuji fotografie s podpisem ve zmenšené velikosti (při sdílení na soc. sítích se fotky nahrají v nejlepší možné kvalitě). Pro tisk fotky obdržíte bez mého podpisu a ve vysoké kvalitě.

2. Jak mohu fotografie využívat?

2.1 Můžete fotografie využívat k osobním účelům, tj. například na sociální sítě, jako pohlednice, atd.

2.2. Zároveň ke každé zakázce obdržíte tzv. print release. To znamená, že si fotografie můžete také nechat vytisknout pro svoji potřebu. Vzpomínky si tedy můžete v tištěné formě uložit třeba do fotoalba, nebo si je pověsit na zeď.

2.3. Bez mého písemného souhlasu ale nesmíte fotografie využívat k jiným než osobním účelům. (Např. účel reklamy či proma, na komerční weby, letáky, fotografické soutěže – kde soutěžící musí být autorem fotografie, atd.). V případě, že byste fotografie ode mě přeci jen chtěli dodatečně ke komerčním účelům využít, kontaktujte mě a domluvíme se.

2.4. Fotografie nelze bez domluvy poskytovat žádným třetím stranám (např. svatební či eventoví dodavatelé).

2.5. Hrubý počet výsledných fotografií vždy domluvíme v rámci plánování focení. Je možné, že fotografií obdržíte více. Nikdy však nedodám méně fotografií, než jsme se domluvili.

2.6. Každý fotograf má svůj styl fotografování a také následné úpravy fotografií. Volba fotografa je čistě na vás, vždy byste se měli seznámit s tvorbou vašeho fotografa a zvážit, zda odpovídá vašemu vkusu. Pokud se vloudí technická chybka, ať už při focení nebo v následném post procesu, ráda udělám vše pro její napravení. Zároveň vám ráda vyhovím při drobném doladění snímků. Nemohu vám ale nabídnout úpravu, která neodpovídá mému stylu.

2.7. Odesláním objednávky stvrzujete, že jste se seznámili s portfoliem fotografa (prezentované na www.byhannphoto.cz). Na případné reklamace týkající se stylu fotografií, barevných úprav či jiných parametrů, které spadají do uměleckého stylu fotografa, nebude brán zřetel.

2.8. Výsledné fotografie je zakázáno jakkoliv upravovat, ať už barevně nebo ořezem. Z fotografií je zakázáno odstraňovat můj podpis.

2.9. Neupravené fotografie ve formátu RAW bez předchozí domluvy neposkytuji.

3. Jaká je cena focení? A co cesta?

3.1. Cenu focení prokonzultujeme vždy před závaznou rezervací termínu vašeho focení. Svoji představu a požadavky na fotky mi můžete popsat v kontaktním formuláři, nebo mě kontaktujte na emailu (hann@byhannphoto.cz) či Facebooku By Hann photo nebo Instagramu @byhannphoto.

3.2. Není-li uvedeno jinak, cestovné je 7 Kč/km, v případě více focení na jednom místě se cena dělí mezi účastníky. Výjezdní místo bývá většinou město Tišnov. Nezoufejte, pokud jste ode mne daleko. Jezdím po celé ČR (případně i zahraničí) a není problém do rozmezí několika dnů naskládat více zájemců o focení – cena za cestu je pak pro všechny mnohem příjemnější.

BONUS: pokud domluvíte 2 a více zájemců o focení ve vaší lokalitě, dostanete ode mne 2 fotografie zdarma.

3.3. Platbu za focení můžete provést v hotovosti či na účet, záleží na vašich preferencích. Platba je vždy splatná nejpozději v den focení před jeho začátkem. Ke každé platbě vystavuji fakturu.

3.4. Výsledné fotografie vám budou doručeny nejpozději do 1 měsíce po uhrazení plné částky za focení.

4. Co když mi nevyhovuje náš domluvený termín focení?

4.1. Pokud se focení nebude moci uskutečnit v domluveném termínu kvůli skutečnostem, které nemůžeme ovlivnit (např. nepříznivé počasí, atd.), ráda se s vámi domluvím na náhradním termínu. Málokdy je ale nutné focení rušit kvůli počasí, krásné fotky vám udělám i v mírném dešti či jiných zdánlivě nepříznivých podmínkách, pokud počasí nebude vadit vám…

4.2. V případě, že se z nenadálých důvodů v našem domluveném termínu nebudete moci focení zúčastnit a změnu nahlásíte s předstihem minimálně 24 hodin, není problém se domluvit na náhradním termínu.

4.3. V případě, že změna bude nahlášena později nebo se na fotografování bez omluvy nedostavíte vůbec, záloha na fotografování propadá.

V případě jakýchkoliv dotazů k mým obchodním podmínkám mě neváhejte kontaktovat, ráda vám nejasnosti vysvětlím.

Obchodní podmínky jsou platné od 1.1.2023.

Aktualizováno 18.12.2023.

Přejít nahoru