Podmínky

Fotografování je práce jako každá jiná. Byť se vždy snažím vytvořit pro své klienty příjemnou atmosféru a přistupovat ke každému individuálně, pro spokojenost obou stran je nezbytné mít nastavená závazná pravidla. Pravidla jsou tu i pro vás – přesně víte, co od focení můžete čekat, jak a kdy dostanete své fotografie a k čemu se jako vaše fotografka zavazuji.

V případě jakýchkoliv dotazů k mým obchodním podmínkám mne neváhejte kontaktovat, ráda vám nejasnosti vysvětlím.

Obecné informace k focení

V jaké formě, kdy a jak obdržím fotografie? Jak budou fotky vypadat?

  • Výsledné fotografie, není-li výslovně domluveno jinak, obdržíte v digitální formě ve dvou provedeních. Pro web a sociální sítě poskytuji fotografie s podpisem ve zmenšené velikosti (při sdílení na soc. sítích se fotky nahrají v nejlepší možné kvalitě). Pro tisk fotky obdržíte bez mého podpisu a v originální kvalitě.
  • Můžete fotografie využívat k osobním účelům, tj. například na sociální sítě, jako pohlednice, atd. Zároveň ke každé zakázce obdržíte tzv. print release. To znamená, že si fotografie můžete nechat vytisknout pro svoji potřebu. Vzpomínky si tedy můžete v tištěné formě uložit třeba do fotoalba, nebo si je pověsit na zeď. Bez mého písemného souhlasu ale nesmíte fotografie využívat k jiným než osobním účelům. (Např. účel reklamy či proma, na komerční weby, letáky, fotografické soutěže – kde soutěžící musí být autorem fotografie, atd.) V případě, že byste fotografie ode mě přeci jen chtěli dodatečně ke komerčním účelům využít, kontaktujte mě a domluvíme se.
  • Hrubý počet výsledných fotografií vždy domluvíme v rámci plánování focení, je možné, že fotografií obdržíte více. Nikdy však nedodám méně fotografií, než jsme se domluvili.
  • Každý fotograf má svůj styl fotografování a také následné úpravy fotografií. Volba fotografa je čistě na vás, vždy byste se měli seznámit s tvorbou vašeho fotografa a zvážit, zda odpovídá vašemu vkusu. Pokud se vloudí technická chybka, ať už při focení nebo v následném post procesu, ráda udělám vše pro její napravení. Zároveň vám ráda vyhovím při drobném doladění snímků. Nemohu vám ale nabídnout úpravu, která neodpovídá mému stylu. Nikdy vám nedodám fotky, které se mně samotné nelíbí.
  • Neupravené fotografie ve formátu RAW bez předchozí domluvy neposkytuji.

Jaká je cena focení? A co cesta?

  • Cenu focení sestavíme vždy po vzájemné domluvě na základě vaší představy, ceny začínají od 850 Kč/focení. Svoji představu a požadavky na fotky mi můžete popsat v kontaktním formuláři, nebo mě kontaktujte na emailu (hann@byhannphoto.cz) či Facebooku By Hann photo.
  • Není-li uvedeno jinak, cestovné je 4 Kč/km, v případě více focení na jednom místě se cena dělí mezi účastníky. Výjezdní místo bývá většinou město Tišnov. Nezoufejte, pokud jste ode mne daleko. Jezdím po celé ČR (případně i zahraničí) a není problém do rozmezí několika dnů naskládat více zájemců o focení – cena za cestu je pak pro všechny mnohem příjemnější. BONUS: pokud domluvíte 2 a více zájemců o focení ve vaší lokalitě, dostanete ode mne sadu 5-10 fotografií navíc.
  • Platbu za focení můžete provést v hotovosti či na účet, záleží na vašich preferencích. Výsledné fotografie vám budou doručeny nejpozději do 14 dnů po uhrazení plné částky za focení. Ke každé platbě vystavuji fakturu.

Co když mi nevyhovuje náš domluvený termín focení?

  • Pokud se focení nebude moci uskutečnit v domluveném termínu kvůli skutečnostem, které nemůžeme ovlivnit (např. nepříznivé počasí, atd.), ráda se s vámi domluvím na náhradním termínu. Málokdy je ale nutné focení rušit kvůli počasí, krásné fotky vám udělám i v dešti či jiných zdánlivě nepříznivých podmínkách, pokud počasí nebude vadit vám.
  • V případě, že se z nenadálých důvodů v našem domluveném termínu nebudete moci focení zúčastnit a změnu nahlásíte s předstihem minimálně 24 hodin, není problém se domluvit na náhradním termínu. V případě, že změna bude nahlášena později nebo se na fotografování bez omluvy nedostavíte vůbec, náhradní termín vám budu moci zarezervovat až po zaplacení nevratné zálohy 50% z ceny focení.

Orientační ceník focení

Pro větší přehlednost jsem pro vás sestavila orientační ceník, o který si můžete napsat v sekci kontakty. Své služby se snažím maximálně přizpůsobit individuálním požadavkům klientů, proto se nebojte dopodrobna popsat svá přání a představy. Díky tomu vám budu schopná sestavit (nejen) cenu přímo na míru. 🙂

Systém výběru fotek

Nedohodneme-li se jinak, standardní systém pro výběr fotek je následující. Před focením si dle svých preferencí zvolíte jeden ze tří následujících orientačních balíčků. Díky tomu budeme mít hrubou představu o tom, jak focení bude probíhat a co od něj budete očekávat. Často se mi však stává, že při focení vznikne více fotek, povedou se neplánované momentky, atd. Proto vám po našem setkání zašlu galerii všech povedených fotek, ze kterých si sami vyberete, jaké fotky chcete upravit. V ceně každého balíčku je určitý počet fotek, z náhledové galerie si však po focení můžete přikoupit libovolný počet dalších.

Pro objednání termínu mne prosím kontaktujte v sekci Napište mi.